Laisvės gynėjų diena

Minėdami Laisvės gynėjų dieną, Šakynos mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo pilietinės iniciatyvos akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Ji primena  1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Sausio 13 d., pirmadienį, visuose mokyklos languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Klasėse prisiminėme, kas yra Laisvės gynėjų diena. Tylos minute pagerbėme ir pokalbiuose apie Sausio 13-ąją prisiminėme žuvusiuosius.

Istorijos mokytojas Audrius Mickevičius

 

Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių išvyka

Ieškodami gėrio, grožio ir ramybės, priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai nuvyko į Angelo muziejų, kur meno kūriniai leido pajusti ryšį su tikrais angelais. Eksponatais ne tik grožėjosi, bet ir lietė. Edukacinio užsiėmimo metu pasigamino unikalų kūrinį – savo Angelą sargą.
Norėjosi kalėdinį laukimą pratęsti, įprasminti, padabinti… Aplankė miesto aikštę, pasidžiaugdami įspūdingo grožio Kalėdų egle, apžiūrėjo  prakartėlę, prisimindami Kristaus gimimo istoriją, tradiciškai, Šiaulių Katedroje uždegė po žvakelę gerumui.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lina Samoškienė

Projektas ,,Kas tos Kalėdos?“

Ketvirtadienio 5-10 klasių mokinių  pamokos buvo skirtos projekto ,,Kas tos Kalėdos?“ vykdymui. Projekto tikslas buvo pažvelgti į šv. Kalėdas atidžiau, pasiaiškinti ir prisiminti jų tikrąją prasmę ir pritaikyti žinias besiruošiant didžiosioms metų šventėms.

Anglų kalbos pamokose mokiniai gamino atvirukus ir rašė sveikinimus anglų kalba. Matematikos mokytoja R. Voitunienė su mokiniais taip pat gamino atvirukus, tačiau atvirukų puošybos elementai iš geometrinių figūrų.
Lietuvių kalbos ir literatūros pamokose mokytoja J. Kriščiūnienė mokinius supažindino su Kūčių dienos ir šv. Kalėdų  papročiais ir tradicijomis. Ypač daug gražių emocijų mokiniams sukėlė Kūčių burtai: šiaudo traukimas, likimo spėliojimas iš pasirinktų daiktų ir vaškinių figūrų, bato metimas ir kt.
Matematikos mokytojos A. Lengvenienės mokiniai iš tetraedrų gamino 3D eglutes.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Baranauskaitė paruošė su 5-6 klasių mokiniais literatūrinę kompoziciją, kuria priminė, kas yra šv. Kalėdų dvasia ir tikrosios vertybės.

Mokytoja Jurgita Kriščiūnienė

Mokiniai mokėsi dvaro istorijos ir etiketo

8, 9 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime  „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena“ Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio vilos ekspozicijoje. Užsiėmimo tikslas – praturtinti dalyvius etiketo, istorijos, taikomosios bei vaizduojamosios dailės žiniomis. Mokiniai analizavo vaikų ir suaugusiųjų portretus, sužinojo apie aprangą ir aksesuarus skirtingais laikotarpiais, susipažino su Europos ir Lietuvos kostiumo raida, intriguojančiomis XVIII a. flirto paslaptimis, nebylia vėduoklės kalba. Pasimokė įmantrių kaklaskarės rišimo būdų, stalo etiketo, pasimatavo damų skrybėlaites.
Anglų kalbos mokytoja Gražina Jurgaitienė

Netradicinė chemijos pamoka vandens muziejuje

8, 9 ir 10 klasių mokiniai aplankė Šiaulių miesto vandens muziejų, kuriame sužinojo, kaip miestas aprūpinamas vandeniu, kaip valomos nuotekos, kur keliauja išvalytas vanduo. Galime džiaugtis, kad miesto vanduo yra geros kokybės ir jį  galima gerti tiesiai iš čiaupo.

Chemijos mokytoja Jūratė Lukošienė