LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI – TRADICINIS BĖGIMAS

Šakynos mokykla jau šešioliktą kartą Vasario 16-ąją paminėjo organizuodama bėgimą nuo Mikutaičių paminklo, ten palaidotiems partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę, iki Šakynos.

Visa šventė prasidėjo iškilminga eisena nuo mokyklos iki paminklo Šakynos krašto tremtiniams. Mokyklos direktorius Vytautas Arvasevičius priminė, kokia svarbi visiems yra valstybės atkūrimo diena, kuriai mokyklos iniciatyva organizuojamas šis bėgimas. Pasidžiaugė, kad per šešiolika metų jokios kliūtys nesutrukdė šios iniciatyvos ir kad vis daugiau dalyvių įsijungia į šią misiją. Kelinti metai bėgime dalyvauja ir Žarėnų mokyklos mokiniai. Po direktoriaus kalbėjo Šiaulių rajono savivaldybės narys Rymantas Norkus, kuris jau ne vienerius metus  kartu su kitais ėjimo dalyviais įveikia šią trasą. Sveikinimo kalbą pasakė ir Šakynos seniūnas Artūras Žilinskas, jis pakvietė tylos minute pagerbti visus žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Mokiniai padėjo gėles prie tremtinių paminklo ir visi dalyviai, kurių buvo apie aštuoniasdešimt,  pajudėjo į Mikutaičius. Mikutaičiuose, prie partizanų paminklo padėjus gėles, buvo duotas startas.

Šiais metais buvo kviečiami bėgime ar ėjime dalyvauti ir mokinių tėveliai. Kaip ir kasmet vienas prizas laukė masiškiausios klasės, o kitas tos klasės, kuri daugiausiai pasikvies tėvelių. Jau keletą metų Šakynos bendruomenės moterys dalyvauja trasoje su Šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

Nuaidėjus vyriausiojo bėgimo teisėjo Juozo Vališausko švilpukui, tarsi vėjas pasileido bėgikai link Šakynos. Bėgo ikimokyklinukai, pradinukai, mokytojai ir tėveliai, bėgo šakyniškiai ir svečiai iš Gruzdžių ir Žarėnų. Su daina keliavo Šakynos bendruomenės pirmininkas Stasys Šalkauskas, savivaldybės narys Rymantas Norkus, mokyklos direktorius Vytautas Arvasevičius, Šakynos kultūros namų direktorė Sigita Butvydienė. Visą koloną lydėjo Šiaulių rajono policijos komisariato Gruzdžių nuovados pareigūnai, o Šakynoje pavojingas sankryžas saugojo Šakynos mokyklos jaunieji policijos rėmėjai.

Grįžusiųjų iš bėgimo mokyklos valgykloje laukė sriuba ir plovas, kuris buvo daug skanesnis nei įprastai. Nugalėtojai buvo suskirstyti į amžiaus grupes, bet iš visų greičiausias buvo šakyniškis, Gruzdžių gimnazijos vienuoliktokas Robertas Vališauskas. Masiškiausiai dalyvavo trečios klasės mokiniai, o daugiausiai tėvelių pasikvietė pirmos klasės mokiniai. Bėgimo nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais, o už masiškumą-saldainiais ir šakočiu. Apdovanojimus nugalėtojams įteikė Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Antanas Bezaras.

Pavaduotoja ugdymui Bronislava Janušaitė

Per Šiaulių televiziją laidoje „Sodžius“ rodytas  vasario 16-osios bėgimo reportažas.

Parašykite komentarą