Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas

Šakynos mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamine. Renginį 13-ąjį kartą organizuoja Teisingumo ministerija kartu su egzaminą globojančiu Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda. „Pasitikrinti žinias Konstitucijos egzamine – pilietiškų Lietuvos žmonių apsisprendimas. Jis teikia daug vilties, kad mes ne tik puikiai žinome, kas parašyta svarbiausiame Tautai ir valstybei dokumente, bet ir pagal jį gyvename, kad gerbiame Konstituciją ir grindžiame ja savo veiksmus. Todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti, nes jau tam pasiryždami jūs šį pilietiškumo egzaminą išlaikote. Būkite tie, kuriems mūsų Konstitucija – aukščiausia vertybė“, – dalyvauti egzamine ragino Prezidentas Gitanas Nausėda.

Egzamino tikslas – išmanyti pagrindinį valstybės įstatymą ir puoselėti valstybingumo pagrindus. Šis egzaminas yra unikalus, nes konstitucines žinias per 12 metų pasitikrino maždaug kas 10 Lietuvos pilietis.

Renginys jau tapęs ir mūsų mokyklos tradicijų dalimi. Šįkart laikyti egzaminą išdrįso II klasės mokiniai. Sėkmingiausiai egzaminą išlaikė Ieva Pelytė ir Austėja Alejūnaitė. Sveikiname!

Audrius Mickevičius, istorijos vyr. mokytojas